Data dodania: 20/11/2020

Ghelamco rozpoczyna budowę biurowca Craft w Katowicach. Projekt obiektu powstał w Pracowni Architektonicznej Czora & Czora. Certyfikowany w systemie BREEAM budynek osiągnie wysokość 55 metrów.

Biurowiec Craft położony będzie u zbiegu ulic Chorzowskiej i Ściegiennego, tuż obok centrum handlowego Silesia City Center w Katowicach. W obiekcie będzie dostępne 26700 mkw. powierzchni biurowej. Budynek będzie liczyć 13 pięter i 55 metrów wysokości, a dwukondygnacyjny parking podziemny pomieści 218 pojazdów. Dodatkowe 28 miejsc przewidziano na parkingu naziemnym.
 – W budynku pojawią się najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne łącznie z SignalOS, budynkowym systemem operacyjnym opracowanym przez Ghelamco – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Craft to drugi biurowiec budowany przez Ghelamco w Katowicach.

Projekt biurowca powstał w katowickiej Pracowni Architektonicznej Czora & Czora. Będzie się składać z trzech spiętrzonych prostopadłościanów – dzięki takiemu zabiegowi powstanie miejsce na sześć tarasów, z których jeden znajdzie się na dachu. Na elewacji budynku znajdą się elementy w odcieniu miedzi, które nadadzą mu industrialny charakter, odwołujący się do przemysłowego dziedzictwa Katowic.

– Dynamiczna bryła budynku o tarasowym układzie będzie stanowić kolejny charakterystyczny punkt na architektonicznej mapie Katowic i element urbanistycznej bramy wjazdowej do centrum miasta. Z kolei wielowarstwowa, wertykalna elewacja zapewni optymalne warunki nasłonecznienia i naświetlenia poszczególnych powierzchni biurowych, a jednocześnie poprzez swoją zmienność i atrakcyjność podkreśli formę i prestiż obiektu – mówi architekt Aleksander Czora z Pracowni Architektonicznej Czora & Czora, autor projektu Craft.

Zlecenia budowlane w zasięgu ręki. Zarejestruj się na bezpłatny, 7-dniowy okres testowy bazy inwestycji i firm budowlanych.

Ghelamco będzie certyfikować obiekt w ekologicznym systemie BREEAM na poziomie „excellent”. W budynku znajdą się stacje do ładowania samochodów elektrycznych, a także 60 miejsc dla rowerów wraz zapleczem dla rowerzystów – szatniami i prysznicami. Biurowiec ma być gotowy pod koniec 2022 r.

W 2010 r., przy skrzyżowaniu ulicy Chorzowskiej i Ściegiennego w stolicy Górnego Śląska, belgijski deweloper Ghelamco oddał do użytku biurowiec Katowice Business Point.