Data dodania: 02/06/2020

Deweloper z węgierskimi korzeniami wprowadza w życie plan ekspansji na polskim rynku. Cordia właśnie rozpoczęła przedsprzedaż swojej pierwszej inwestycji w Gdańsku. W ramach Villa Jaśkowa Dolina, ósmego projektu firmy w Polsce, powstanie ponad 200 mieszkań w 9 budynkach.

 Villa Jaśkowa Dolina - pierwsza inwestycja Cordii w Gdańsku.

Inwestycja została zaprojektowana przez pracownię MS 15 Architektura. Villa Jaśkowa Dolina powstanie w dwóch etapach. W ramach realizacji pierwszego etapu osiedla powstanie 5 budynków, w których znajdzie się łącznie 97 mieszkań o metrażach od 31 do 154 mkw. W drugim etapie Villa Jaśkowa Dolina powiększy się o kolejne 4 budynki i 118 mieszkań od 34 do 129 mkw. Rozpoczęcie budowy pierwszego etapu jest planowane na listopad 2020 r., a zakończenie – na I kwartał 2022 r.

– Villa Jaśkowa Dolina to nasz pierwszy projekt w Trójmieście, ale też pierwszy, który realizujemy w ramach strategii ekspansji poza Warszawę i Kraków. Nasz cel to pierwsza dziesiątka największych graczy w kraju i sprzedaż na poziomie od 1500 do 2000 mieszkań rocznie – dlatego chcemy być obecni we wszystkich dużych miastach. Mamy zabezpieczoną działkę w Poznaniu, niedługo startujemy z debiutanckim projektem w Sopocie, szukamy równie atrakcyjnych gruntów we Wrocławiu – mówi Michał Melaniuk, Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska.

Inwestycja została zaprojektowana przez pracownię MS 15 Architektura.

Projekt Cordii w Gdańsku powstanie tuż przy Parku Jaśkowej Doliny, a inwestycja wpisuje się w charakter dzielnicy, znanej z historycznej, willowej zabudowy z końca XIX i początku XX wieku. Niska zabudowa sięgnie maksymalnie czterech pięter, na elewacji pojawią się mineralne płytki klinkierowe. Wszystkie mieszkania na piętrach będą wyposażone w szerokie balkony, a te na parterze w ogródki o powierzchni do 200 mkw.

Przestrzeń pomiędzy budynkami wypełni 4500 mkw. zielonego ogrodu, w którym znajdzie się miejsce dla 50 różnych gatunków roślin, a także ekologicznych ogrodów deszczowych dla lepszej retencji wody. Na terenie osiedla przewidziano również strefę rekreacji, place zabaw i siłownię plenerową.