Data dodania: 20/05/2022

Commercecon rozbudowuje dwa centra dystrybucyjne firmy Rossmann. Nowy magazyn w Grudziądzu powiększy się o ponad 11 tys. mkw., a obiekt w Pyskowicach (woj. śląskie) zyska niemal 18 tys. mkw. nowej powierzchni magazynowo-biurowej. Prace w obu lokalizacjach właśnie się rozpoczęły.

Centrum dystrybucyjne Rossmann w Grudziądzu zostało otwarte w lutym 2012 r. i było drugim magazynem firmy w Polsce. Łączna powierzchnia obiektu wyniosła 25 tys. mkw., a zatrudnienie znalazło w nim około 100 osób. Rozbudowa związana jest z rosnącą liczbę sklepów Rossmann w Polsce.

Commercecon rozbudowuje centra dystrybucyjne firmy Rossmann w Grudziądzu i Pyskowicach.

- Dotychczasowa powierzchnia magazynu powiększy się o ponad 11 tys. mkw. Dzięki kolejnej inwestycji naszego Klienta, powstaną w Grudziądzu nowe miejsca pracy. Dlatego obok potrzebnej przestrzeni magazynowej, zadbamy także o większą powierzchnię biurową oraz socjalną – informuje Łukasz Leporowski, kierownik budowy Commercecon odpowiedzialny za realizację projektu.


W tym samym czasie generalny wykonawca rozbudowuje centrum dystrybucyjne Rossmann w Pyskowicach na Śląsku. Istniejący tu kompleks o powierzchni 26 tys. mkw. zyska prawie 17 tys. nowej przestrzeni magazynowej, której towarzyszyć będzie jednokondygnacyjne biuro o powierzchni 1 tys. mkw. Obie inwestycje mają zostać oddane do użytkowania w I kwartale przyszłego roku.


Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

To nie pierwsza realizacja Commercecon dla firmy Rossmann. Współpraca trwa nieprzerwanie od 2017 roku, kiedy inwestor powierzył ekspertom z Commercecon pierwszy projekt – wykonanie kompletnego poszycia dachu o powierzchni 4,5 tys. mkw. wraz z obudową ścian magazynu wysokiego składowania o wysokości 43 m, zlokalizowanego w Centrum Dystrybucji klienta w Łodzi.