Data dodania: 30/10/2019

Panattoni Europe zapowiada budowę kolejnego parku w ramach konceptu City Logistics Warsaw III. Inwestycja o powierzchni 25 000 mkw. powstanie przy zachodniej części Ekspresowej Obwodnicy Warszawy.

Panattoni rozbudowuje portfolio inwestycji City Logistics Parks. Najnowszy obiekt będzie już trzecim miejskim parkiem logistycznym w Warszawie i siódmym w Polsce. City Logistics Warsaw III to dwa nowoczesne budynki o powierzchni 25 000 mkw. i minimalnych modułach o metrażu 1200 mkw. Powstałe powierzchnie mogą być wykorzystywane na magazynowanie, sortowanie i konfekcjonowanie. Inwestycja powstanie w granicach miasta, przy ul. Przyparkowej, tuż przy S8. Będzie spełniać kryteria certyfikacji BREEAM, a najemcy będą mogli wprowadzić się do parku już w maju 2020 r.

Pierwszym najemcą została firma Trena prowadząca interenetową sprzedaż kosmetyków. W nowej inwestycji dewelopera przedsiębiorstwo wynajęło 9 000 mkw. – 7000 mkw. przeznaczone zostanie na magazynowanie i konfekcjonowanie, zaś na pozostałych 2000 mkw. zaplanowano powierzchnie socjalno-biurowe.

W ramach konceptu City Logistics Parks deweloper zrealizował 153 000 mkw. m in. w Łodzi i Wrocławiu, w planach ma drugie tyle. – Magazyny w miastach to już nie trend a realna potrzeba widoczna na całym świecie. Jest ona generowana chociażby przez dynamiczny rozwój branży e-commerce, a także urbanizację i stopniowe przesunięcie zamieszkania ludności z obszarów wiejskich na miejskie – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni Europe.