Data dodania: 06/02/2019

NDI Development rusza z projektem Chlebova Apartamenty na terenie Młodego Miasta w Gdańsku. Spółka uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę. Prace rozpoczną się w najbliższych tygodniach.

Chlebova Apartamenty powstanie w miejscu dawnej wytwórni chleba, na granicy Starego i Młodego Miasta w Gdańsku, przy ul. Wiosny Ludów 4. We wnętrzach obiektu inwestor zaplanował oryginalne akcenty, które będą nawiązywały do historii tego miejsca.

- Zaproponowana przez nas architektura doskonale wpisuje się w ideę rozwoju miasta z poszanowaniem jego historii. Zewnętrzna nowoczesna bryła budynku wykonana zostanie z wysokiej jakości materiałów szlachetnych, nawiązujących do materiałów stosowanych na elewacjach w tej części Gdańska, zaś wnętrza zdobić będą artefakty, odzyskane z dawnej wytwórni chleba. Jesteśmy przekonani, że dzięki takiemu połączeniu tworzymy prawdziwie unikalny projekt - mówi Jakub Bladowski z Roark Studio, pracowni odpowiedzialnej za architekturę apartamentowca.

Chlebova obejmie siedem kondygnacji naziemnych i dwie podziemne. Łącznie w obiekcie znajdą się 163 apartamenty o powierzchni 36 do 110 mkw. W części parterowej znajdą się lokale użytkowe, w tym jeden z antresolą. Planowane są w nich punkty gastronomiczne. Na szczytowej kondygnacji znajdzie się taras wypoczynkowy. W obiekcie planowana jest również strefa fitness, strefa business oraz bawialnia dla dzieci. Budowa apartamentowca rozpocznie się na przestrzeni najbliższych tygodni. Prace mają się zakończyć w 2021 roku.