Data dodania: 16/01/2023

Deweloper Acciona po raz kolejny organizuje niestandardową wiechę z okazji ukończenia budowy konstrukcji żelbetowej inwestycji. Tym razem akcja towarzyszyła budowie osiedla Blanco w Pruszkowie. Partnerem wiechy został generalny wykonawca inwestycji – firma Alfa-Bet Polska.

Wiecha Blanco – od lewej Jakub Skiba, prezes Alfa-Bet Polska, Andrzej Michałowski – kierownik budowy Blanco, Katarzyna Unold – dyrektorka zarządzająca Acciona.


12 stycznia na placu budowy Blanco przy ul. Lipowej 42 w Pruszkowie odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy, w której uczestniczyli wszyscy pracownicy budowy oraz przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy oraz podwykonawców.
– Dziś obchodzimy święto wiechy osiedla Blanco powstającego w Pruszkowie. Bardzo ważnej dla Acciona inwestycji, bowiem pierwszej, realizowanej poza granicami stolicy (chociaż wciąż znajdującej się na terenie aglomeracji warszawskiej), w której budowaliśmy przez ponad 30 lat. Budowa Blanco rozpoczęła się pod koniec 3 kwartału 2021 roku, a generalnym wykonawcą projektu została firma Alfa-Bet Polska. W tym roku planujemy zakończenie prac budowlanych oraz przekazanie mieszkań właścicielom – mówi Katarzyna Unold, dyrektorka zarządzająca Acciona.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

Podczas wiechy Blanco świętowano ukończenie konstrukcji żelbetowej inwestycji, która składa się z siedmiu budynków realizowanych w dwóch etapach. Prace budowlane trwają, a obecnie realizowane są prace wykończeniowe fasady, montaż instalacji elektrycznych i sanitarnych, montaż okien, prace murowe wewnątrz oraz ocieplanie budynków.

Wiecha na osiedlu Blanco w Pruszkowie.


Już po raz kolejny firma Acciona jako inicjator pomysłu charytatywnej wiechy, powiązała wiechę z akcją charytatywną, do której zaprosiła generalnego wykonawcę osiedla Blanco w Pruszkowie – Alfa-Bet Polska. Obie firmy wesprą finansowo wybraną akcję charytatywną lub fundację. 


– Kiedy w 2020 roku zorganizowaliśmy wiechę z dodatkową akcją charytatywną, poczuliśmy, że dobro dzieje się na naszych oczach. Jednocześnie byliśmy też zaskoczeni pozytywną reakcją na ten pomysł. Pomaganie to wielka rzecz, a w Acciona – firmie, której od lat przyświeca motto „Experts in designing a better planet” (czyli „Eksperci w projektowaniu lepszej planety”), przywiązujemy do niego ogromną wagę. Chcemy zmieniać nasze otoczenie pozytywnie, a także inspirować innych. Staramy się też realizować naszą działalność w sposób, który wspiera interes lokalnych społeczności oraz naszą planetę. W końcu budujemy dla ludzi i z myślą o ludziach! Od lat dostrzegamy też ważność czynienia dobra lokalnie, ponieważ każda, nawet najmniejsza inicjatywa czyni ten świat lepszym. Cieszymy się, że po raz kolejny dajemy w tej kwestii dobry przykład – podkreśliła Unold.

– Gdy tylko usłyszeliśmy o pomyśle organizacji kolejnej wiechy, nie wahaliśmy się do niej dołączyć. Bardzo się cieszę, że nasze tradycyjne, budowlane święto, stało się przyczynkiem do podwójnej radości – zarówno z zakończenia pewnego etapu budowy, jak i czynienia dobra. Doceniamy rozszerzenie naszej współpracy z firmą Acciona także o aspekt społeczny i wierzymy, że to inicjatywa, która powinna zagościć w naszej branży na co dzień – dodaje Jakub Skiba, prezes firmy Alfa-Bet Polska – generalnego wykonawcy Blanco.

Blanco to pierwsza inwestycja firmy Acciona, zlokalizowana poza granicami stolicy, w Pruszkowie przy ul. Lipowej 42. Osiedle posiada 300 mieszkań w siedmiu budynkach wielorodzinnych. Ich metraż waha się od 37,5 do 88,5 mkw. Wśród nich znajdują się mieszkania 2-, 3- lub 4-pokojowe, z loggiami, balkonami, tarasami lub ogródkami.