Data dodania: 14/01/2022

Sieć fitness FitFabric otworzy klub w rewitalizowanym przez Cavatina Holding kompleksie WIMA Widzewska Manufaktura. Z początkiem 2023 r. zajmie cały budynek D, zlokalizowany od strony al. Piłsudskiego w Łodzi. W czterech etapach inwestycji deweloper chce docelowo oddać około 55 tys. mkw. powierzchni.

Wielofunkcyjny projekt WIMA Widzewska Manufaktura obejmie przestrzeń biurową, usługową i mieszkalną.

FitFabric wynajmie ponad 1,9 tys. mkw. w zabytkowym, postindustrialnym budynku wchodzącym w skład kompleksu WIMA Widzewska Manufaktura. Nowy klub sieci zostanie otwarty w I kwartale 2023 r.  Widzewska Manufaktura to blisko 4 ha powierzchni i cztery 140-letnie pofabryczne obiekty wpisane do ewidencji zabytków jako zespół urbanistyczny pofabrycznej Łodzi (przędzalnia, skręcalnia, przewijalnia oraz kantor), w które Cavatina zamierza tchnąć nowe życie.

– Ogromnie cieszę się, że listę naszych najemców w WIMie otwiera tak znana i lubiana marka, jak sieć FitFabric zajmując cały budynek D kompleksu – mówi Sebastian Świstak, Leasing Director w Cavatina Holding. – W przemyślany sposób podchodzimy do doboru funkcji proponowanych przez nas obiektów typu mixed-use. Tworzymy niemal samowystarczalne fragmenty miast, uzupełniając infrastrukturę o wspierające rozwój danej okolicy rozwiązania i usługi. Nasza pierwsza łódzka inwestycja przywróci mieszkańcom miasta jego historyczny fragment, w nowym, funkcjonalnym i zrównoważonym wydaniu – dodaje Sebastian Świstak.

Koncepcja odnowienia WIMY obejmuje przede wszystkim renowację i modernizację istniejących zabudowań pofabrycznych. Centralnym punktem kompleksu, miejscem spotkań i zielonym sercem inwestycji, będzie 100-letni park o powierzchni ok. 9 tys. mkw. z fontanną. Nowoczesne biura klasy A wzbogacone o punkty usługowe znajdą swoje miejsce w dawnej przędzalni, nazywanej „amerykańską”, gdyż przerabiano w niej bawełnę z USA, natomiast na cele mieszkaniowe zostaną zaadaptowane obiekty dawnej skręcalni oraz przewijalni, gdzie również wprowadzone zostaną funkcje usługowe. Cały kompleks dostarczy na rynek 414 mieszkań na wynajem oraz 1171 miejsc parkingowych.