Data dodania: 25/04/2022

Atal rozpoczął sprzedaż 323 mieszkań oraz 6 lokali usługowych w ramach drugiej części osiedla Bursztynowa Zatoka w Gdańsku. To projekt zlokalizowany przy ul. Starowiejskiej na Letnicy, nieopodal Zatoki Gdańskiej.

Gdańska inwestycja Atal docelowo składać się będzie z sześciu budynków, które powstaną w dwóch etapach. Za projekt odpowiada pracownia KD Kozikowski Design. W pierwszej części zaplanowano realizację dwóch budynków, w których powstaje 148 mieszkań oraz 4 lokale przeznaczone na funkcje usługowo-handlowe.

W drugiej części osiedla Bursztynowa Zatoka w Gdańsku zaplanowano prawie 150 mieszkań. Wiz. Atal.

W drugim etapie zaplanowano cztery budynki, a w nich 323 mieszkania oraz 6 lokali usługowych. W ofercie drugiej fazy projektu są wnętrza o metrażu od 33,5 do 86 mkw. oraz układach od 1 do 4 pokoi. Do mieszkań przynależeć będą balkony oraz – w przypadku parterowych lokali – indywidualne ogródki. W ramach tego etapu przewidziano halę garażową z 310 miejscami postojowymi oraz 87 miejsc postojowych naziemnych. Dodatkowo, na terenie całej inwestycji, do dyspozycji mieszkańców przekazane zostaną pomieszczenia rowerowni oraz stojaki na rowery. Przekazanie mieszkań planowane jest na czwarty kwartał 2024 roku.

– Letnica od lat cieszy się rosnącą popularnością wśród osób, które szukają mieszkania w Gdańsku. Atal realizuje w tej części miasta dwie inwestycje. Uruchamiamy właśnie sprzedaż kolejnych mieszkań, jesteśmy przekonani, że będą cieszyły się takim samym zainteresowaniem jak lokale z pierwszego etapu – mówi Angelika Kliś, członkini zarządu Atal.   

Na osiedlu Bursztynowa Zatoka zaprojektowano ogólnodostępne tarasy na dachach budynków, place zabaw i zieleń wraz ze wspierającymi gospodarkę wodną ogrodami deszczowymi. Inwestycja zostanie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na gdańskiej Letnicy deweloper realizuje również projekt Przystań Letnica, który powstaje przy ul. Letnickiej. W sprzedaży jest także projekt Atal Bosmańska, zlokalizowany na gdyńskim Oksywiu. Na styku części Przymorza oraz Oliwy, u zbiegu ulic Arkońskiej i Śląskiej powstaje projekt Śląska 12. Dostępne są także lokale w 16-piętrowym budynku Modern Tower.