Data dodania: 10/05/2022

Na budowie warszawskiej inwestycji biurowej Lakeside prąd pozyskiwany jest w całości z elektrowni wiatrowych. Zrównoważony projekt spółki Atenor wcześniej uzyskał też precertyfikację BREEAM na poziomie Outstanding i WELL na poziomie Gold.

Warszawski biurowiec lakeside będzie gotowy w IV kwartale 2023 r. Wiz. Atenor.

Biurowiec Lakeside powstaje w południowej części Mokotowa, nad jeziorem i w otoczeniu zieleni. Budynek biurowy klasy A, zaprojektowany przez Grupę 5 Architekci, oferuje ok. 24 000 mkw. powierzchni. Generalnym wykonawcą projektu jest firma PORR.

Budowa biurowca Lakeside jest w pełni zasilana czystą energią z odnawialnych źródeł. Budynek uzyskał certyfikat E.ON Polska potwierdzający zakup gwarancji pochodzenia energii elektrycznej z instalacji OZE tj. lądowych farm wiatrowych. Spółka Atenor już na etapie realizacji inwestycji z odpowiedzialnością podchodzi do kwestii zrównoważonego budownictwa, co pozwala ograniczyć ślad węglowy. Wcześniej inwestor uzyskał dla budynku Lakeside precertyfikację BREEAM i WELL.

– Zrównoważone podejście spółki Atenor do architektury i budownictwa, a co za tym idzie, także bazowanie na najwyższych standardach jakościowych, pozwala nam na kształtowanie tkanki miejskiej z myślą o dzisiejszych i przyszłych potrzebach mieszkańców. W naszych projektach koncentrujemy się na komforcie, zdrowiu i dobrostanie użytkowników zgodnie z zasadami poszanowania środowiska naturalnego. Dlatego niezwykle ważna była dla nas możliwość ograniczenia śladu węglowego już na etapie budowy Lakeside, o czym świadczy wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Nasze działania są naturalną konsekwencją przyjętej przez nas strategii uwzględniającej czynniki ESG, którą kierujemy się we wszystkich naszych europejskich inwestycjach – komentuje Sven Lemmes, Executive Officer, Atenor.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

Oddanie do użytku inwestycji należącej do firmy deweloperskiej Atenor planowane jest na IV kw. 2023 r. Za komercjalizację biurowca Lakeside odpowiada firma doradcza JLL.

Spółka Atenor jest aktualnie obecna w 10 krajach Europy, posiada w portfolio 32 projekty o powierzchni ok. 1,3 mln mkw., inwestuje w nieruchomości o dużej skali, spełniające surowe kryteria lokalizacji, efektywności ekonomicznej i poszanowania środowiska.