Data dodania: 12/02/2020

Prace przy głównej części elewacji apartamentowca Centreville, jednej z sześciu inwestycji Bouygues Immobilier we Wrocławiu, właśnie się zakończyły. Z zewnątrz budynek jest prawie gotowy, a w środku trwają intensywne prace wykończeniowe.

Przy ulicy Drobnera we Wrocławiu odsłonięto ceglany fragment elewacji apartamentowca Centreville. – Zakończyliśmy ten etap prac. Wrocławianie podziwiają piękny efekt uzyskany dzięki starannie dobranym materiałom najwyższej jakości – mówi Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska.

Apartamentowiec Centreville uzupełnił pierzeję wrocławskiego Nadodrza.

Elewacja jest wykonana z pełnej cegły, która do Wrocławia przyjechała aż z Łotwy, mieni się kilkoma odcieniami brązów i szarości. – Stworzyliśmy budynek z poszanowaniem miejsca, w którym stoi i jego najbliższego otoczenia – wyjaśnia Łukasz Paryś. – Centreville komponuje się z sąsiednimi budynkami i wpisuje się w klimat Nadodrza, w które rewitalizacja tchnęła nowe życie – twierdzi. Całość dopełniają duże drewniane okna i aluminiowe opaski wokół nich.

Centreville to projekt pracowni Zbigniewa Maćkowa. – Emblematyczna, jedna z kluczowych pierzei Nadodrza wreszcie została wypełniona budynkiem, który będzie piękny przez długie lata – cieszy się architekt. – Cegła wykorzystana na elewacji jest odporna na upływ czasu. Co więcej, ma konotacje historyczne, podobnie jak inne elementy architektoniczne. To ważne, żeby współczesne budynki wpisywały się w tkankę miejską – zaznacza Zbigniew Maćków. Dodaje, że na całym kwartałowym Nadodrzu można znaleźć przejawy wspaniałej architektury, co podnosi jakość życia.

Wewnątrz budynku trwają intensywne prace wykończeniowe. Zostało jeszcze zagospodarowanie terenu. Planowany termin zakończenia budowy i uzyskania pozwolenia na użytkowanie to drugi kwartał 2020 r. W 5–piętrowym budynku z antresolą znajdzie się 69 apartamentów o wielkości od 31 do 142 mkw., 10 lokali użytkowych oraz przestronny garaż podziemny. Ponad połowa mieszkań i lokali znalazła już nowych właścicieli.