Data dodania: 04/08/2022

Budynek B7 kompleksu The Park Warsaw otrzymał certyfikat BREEAM International New Construction 2016 na poziomie Excellent. Docelowo The Park Warsaw będzie liczył 12 budynków biurowych klasy A, a całkowita powierzchnia najmu wyniesie 130 tys. mkw. 


Kolejny budynek biurowej inwestycji The Park Warsaw otrzymał certyfikat BREEAM.


Certyfikacja BREEAM obejmuje zarówno zarządzanie budową jak i całym budynkiem, a certyfikat ocenia efektywność m.in. w takich obszarach jak ekologia, zastosowanie rozwiązań ograniczających zużycie wody, zużycie energii czy wpływ na zanieczyszczenie środowiska oraz politykę zarządzania budynkiem. Ocenę Excellent otrzymują obiekty w których zrealizowano od 70-84% kryteriów. The Park Warsaw najwyższe noty zebrał w kategoriach związanych ze zużyciem wody, energii, oraz z lokalizacją i rozwiązaniami komunikacyjnymi.

The Park Warsaw posiada zamkniętą dla ruchu kołowego przestrzeń z dużą ilością zieleni. Na terenie kampusu znajduje się strefa gastronomiczna, sklep spożywczy klub fitness, myjnia samochodowa oraz przedszkole. Na terenie kompleksu powstała również pełna infrastruktura dla rowerzystów – stacje Veturilo, szatnie, prysznice oraz parking. Deweloperem oraz zarządcą obiektu jest firma White Star Real Estate.


Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

– Otrzymany certyfikat potwierdza, że rozwijamy się w obszarach, które wpływają na zrównoważony rozwój lokalnych społeczności, w tym na kwestie ekologiczne, które w przypadku budynku B7 zostały ocenione bardzo wysoko. Chcemy być deweloperem, dla którego jednym z najważniejszych celów jest prowadzenie zrównoważonych inwestycji. Również na poziomie korporacyjnym wiele uwagi poświęcamy tym kwestiom, czego efektem jest m.in. implementowanie kompleksowej  strategii w zakresie  ESG – mówi Bartosz Prytuła, Managing Partner w White Star Real Estate.   

Firma White Star Real Estate zrealizowała łącznie prawie 60 projektów, z czego duża część to budynki biurowe, a pozostałe inwestycje to magazyny, centra handlowe oraz osiedla domków jednorodzinnych i mieszkań. Spółka zarządza aktywami o łącznej powierzchni 1,7 miliona mkw. w regionie CEE, w tym blisko 800,000 mkw. znajduje się w Polsce.