Data dodania: 05/02/2019

W tym roku Echo Investment planuje rozpoczęcie budowy około 100 tys. mkw. biur - m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i Krakowie. Spółka ma w przygotowaniu projekty o łącznej powierzchni 150 tys. mkw.

- W 2018 rozpoczęliśmy budowę czterech projektów o łącznej powierzchni 93 000 mkw. w Warszawie i Katowicach. Wynajęliśmy łącznie blisko 80 000 mkw., a wśród najemców możemy wymienić tak znakomite firmy jak L’Oreal, WeWork, EPAM, Havas czy Inter Cars. Sprzedaliśmy też trzy budynki biurowe za łączną kwotę 115 milionów euro – mówi Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment odpowiedzialny za dział biurowy.

Deweloper w tym roku kontynuuje swoją strategię tworzenia tzw. „destinations places”, czyli projektów miastotwórczych. Echo planuje również realizację takich projektów zarówno w Łodzi, jak i Krakowie i poszukuje dodatkowych lokalizacji w miastach regionalnych, w których firma jest obecna. Spółka realizuje pięć projektów biurowych, a kolejnych sześć jest w przygotowaniu. - 2019 rok zapowiada się dla nas pracowicie - planujemy rozpoczęcie budowy około 100 000 mkw. powierzchni biurowej - m.in w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i Krakowie. Oddamy do użytkowania pierwszy etap Mojego Miejsca w Warszawie oraz pierwszą fazę Face2Face Business Campus w Katowicach. Kontynuujemy budowę naszego flagowego projektu Browary Warszawskie, którego wszystkie budynki zostaną ukończone latem 2020 r., a jednocześnie szykujemy się do inwestowania w kolejne miastotwórcze projekty, jak Taśmowa i Towarowa 22 w Warszawie, Tymienieckiego w Łodzi czy Wita Stwosza w Krakowie – dodaje Rafał Mazurczak.

Obecnie Echo buduje pięć budynków – trzy w Warszawie i dwa w Katowicach, jednocześnie finalizując umowy z kluczowymi najemcami. Jeszcze w pierwszym kwartale tego roku deweloper zamierza w połowie skomercjalizować oba etapy Face2Face Business Campus w stolicy Śląska, oferującego 47 000 mkw. łącznej powierzchni. Trwa budowa kolejnych dwóch biurowców w Browarach Warszawskich – w budynku Biur przy Willi domykane są umowy, które pozwolą osiągnąć 95 proc. poziom najmu. W przypadku projektu Moje Miejsce na Dolnym Mokotowie, pierwszy budynek wynajęto już w 60 proc. i wkrótce ruszy tam realizacja drugiej fazy inwestycji. W pierwszym kwartale 2019 roku spółka planuje uruchomić także kolejne projekty w miastach regionalnych.