Data dodania: 26/03/2020

Firma W.P.I.P. rozbudowuje wrocławski zakład Besta, producenta systemów do rolet materiałowych. W sierpniu ma zakończyć się budowa obiektu wystawienniczego. W planach jest także realizacja hali produkcyjno-magazynowej.

We Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej na terenie zakładu produkcyjnego firmy Besta trwa rozbudowa. Besta V to nowa inwestycja, która potrwa do sierpnia 2020. Zgodnie z projektem firmy W.P.I.P., który jest generalnym wykonawcą tej inwestycji, w tym czasie powstanie 3-kondygnacyjny budynek usługowy pełniący funkcję wystawienniczą z 4-kondygnacyjną częścią socjalno-biurową (powierzchnia użytkowa biur to ok. 300 m kw., a części ekspozycyjnej – 1.620 m kw.). Hala oraz część biurowa wykonywane są w systemie elementów prefabrykowanych żelbetowych. Najniższa kondygnacja hali wyposażona będzie w suwnice, a cały budynek obsługiwany będzie przez 2 windy.

Kolejny kontrakt W.P.I.P. – generalnego wykonawcy z Poznania - dla firmy Besta.

Druga budowa, której rozpoczęcie planowane jest niezwłocznie po zakończeniu Besty V, to rozbiórka istniejącej hali produkcyjnej inwestora i w jej miejsce budowa hali produkcyjno-magazynowej (3 kondygnacje) z częścią  socjalną i zapleczem higieniczno-sanitarnym (4 kondygnacje). Powierzchnia użytkowa nowego budynku będzie wynosiła 2.272,88 m kw. Nowa hala będzie funkcjonalnie połączona z istniejącą halą produkcyjną. W obu przypadkach zrealizowana zostanie pełna infrastruktura towarzysząca z parkingami.

– Po raz kolejny prace inwestycyjne powierzyliśmy firmie W.P.I.P., którą znamy i cenimy za doświadczenie w realizacji skomplikowanych budów. Tu wyzwaniem jest nie tylko budowa w czasie funkcjonowania zakładu, ale także wyburzanie i łączenie obiektów powstających w dwóch kolejnych etapach, co wiązać się będzie z przenoszeniem technologii – komentuje Łukasz Haba, pełnomocnik inwestora.