Data dodania: 20/11/2020

Atal odnotował od początku roku do września 671,1 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 160 proc. r/r, i 82,4 mln zł zysku netto. W tym okresie spółka przekazała klientom 1783 lokali - niemal 63 proc. więcej niż przed rokiem. W ofercie dewelopera znalazło się prawie 4500 jednostek.

Atal od stycznia do września 2020 roku zawarł 2083 umowy deweloperskie i przedwstępne.  W samym tylko III kwartale spółka zawarła 801 umów deweloperskich i przedwstępnych. To o 16% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Odnotowana w III kw. kontraktacja wzrosła aż o 49% w porównaniu z II kw. roku. Spółka zakłada, że w całym 2020 roku liczba podpisanych umów deweloperskich wyniesie ok. 2,8 tys.

– Bardzo satysfakcjonujący – zważywszy na sytuację, jaką mamy obecnie – wynik sprzedaży oraz wysoka liczba przekazań sprawiają, że spółka notuje wysokie przychody. Ponadto osiągnięta kontraktacja mieszkań pozwala nam zabezpieczyć odpowiedni poziom przekazań w nadchodzących okresach sprawozdawczych. Skupiamy się aktualnie na utrzymywaniu ciągłości realizacji wszystkich projektów deweloperskich, co pozwoli nam na niezakłócone działanie także w przyszłych okresach – mówi Zbigniew Juroszek, prezes Atal.

Od początku 2020 roku Atal wprowadził do sprzedaży w sumie 10 projektów – Nowe Miasto Jagodno III i Atal City Square we Wrocławiu, kolejna faza Atal Aleja Pokoju oraz Apartamentów Przybyszewskiego 64 w Krakowie, Atal Bosmańska, Przystań Letnica II i Śląska 12 w Trójmieście, Apartamenty Drewnowska 43 IV i Nowe Miasto Polesie II w Łodzi oraz drugi etap gliwickiej inwestycji Apartamenty Karolinki. Na koniec września br. oferta dewelopera to 4447 lokali.