Data dodania: 02/04/2021

Deweloper startuje z pierwszą częścią nowej inwestycji Bursztynowa Zatoka. Osiedle powstanie przy ul. Starowiejskiej na gdańskiej Letnicy. Atal rozpoczął sprzedaż 148 mieszkań w ramach pierwszej projektu.

Osiedle Bursztynowa Zatoka obejmie 6 budynków.


Najnowsza gdańska inwestycja Atal docelowo składać się będzie z sześciu budynków, które powstaną w dwóch etapach. Za projekt odpowiada pracownia KD Kozikowski Design. W pierwszej części osiedla zaplanowano realizację dwóch budynków, w których powstanie 148 mieszkań oraz 4 lokale przeznaczone na funkcje usługowo-handlowe. W ofercie są wnętrza o metrażu od 30,6 do 87,2 mkw. oraz układach od 2 do 4 pokoi. Uzupełnieniem przestrzeni mieszkalnej będą balkony oraz – w przypadku parterowych lokali – ogródki. Na terenie inwestycji przewidziano 136 stanowisk parkingowych w hali garażowej. Dodatkowo, na zewnątrz budynku zaprojektowano 48 miejsc parkingowych. Przestrzeń do przechowywania rzadziej używanych przedmiotów stanowić będzie 69 komórek lokatorski, a także 38 pomieszczeń na jednoślady.

– Za sprawą intensywnego rozwoju, nowych inwestycji mieszkaniowych oraz infrastrukturalnych potencjał i popularność gdańskiej Letnicy nieustannie rośnie. To zachęciło nas do realizacji kolejnego już kompleksu mieszkaniowego w tej części Gdańska – mówi Angelika Kliś, członek zarządu spółki Atal.   

Na terenie osiedla zaprojektowano ogólnodostępne tarasy na dachach budynków, place zabaw i zieleń wraz ze wspierającymi gospodarkę wodną ogrodami deszczowymi. Dodatkowo, do dyspozycji mieszkańców pozostaną pomieszczenia rowerowni oraz stojaki na rowery. Inwestycja zostanie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przekazanie mieszkań planowane jest na drugi kwartał 2023 roku.

W obszarze gdańskiej Letnicy deweloper realizuje mieszkania w trzech etapach inwestycji Przystań Letnica, która powstaje przy ul. Letnickiej, w sprzedaży jest także inwestycja Atal Bosmańska. Z kolei na styku części Przymorza oraz Oliwy, u zbiegu ulic Arkońskiej i Śląskiej, powstaje projekt Śląska 12. Ofertę dewelopera w tym rejonie zamyka 16-piętrowy kompleks Modern Tower.