Data dodania: 16/10/2019

Deweloper, działający do tej pory głównie na rynku mieszkaniowym, realizuje we Wrocławiu dużą inwestycję biurową. Atal zapowiada również kolejne projekty z tego sektora w innych lokalizacjach.

Krakowska 35, biurowiec Atal we Wrocławiu.

Nowy biurowiec, część inwestycji Atal Business Centers, o powierzchni ok. 13,5 tys. PUM powstaje w południowej części Wrocławia, przy ul. Krakowskiej 35. Obiekt zdobył certyfikat BREEAM Very Good dla Design Stage. – Niezmiennie koncentrujemy się przede wszystkim na budowie i sprzedaży mieszkań. Pozostałe przedsięwzięcia komercyjne, m.in. lokale inwestycyjne czy biurowce, stanowią jedynie uzupełnienie naszej oferty. Ich celem jest przede wszystkim możliwie optymalne wykorzystanie gruntów, które już znajdują się w banku ziemi spółki – mówi Zbigniew Juroszek, prezes Atal.

Krakowska 35 składać się będzie z sześciu kondygnacji naziemnych oraz jednej podziemnej. Za projekt inwestycji odpowiedzialne jest biuro projektowe Kuryłowicz & Asscoiates. Powierzchnia wzorcowego piętra wynosi ok. 2300 mkw. Budynek będzie posiadać dwukondygnacyjne lobby oraz pięć szybkobieżnych wind. Planowany termin oddania do użytkowania biurowca to pierwszy kwartał 2021 roku.

Wszystko wskazuje na to, że w sektorze biurowym Atal nie poprzestanie na tym projekcie. – Przy rozwijaniu kompetencji w segmencie komercyjnym będziemy wspierać się doświadczeniem profesjonalnego partnera, który bardzo dobrze zna ten rynek. Warto jednak zaznaczyć, że w naszej blisko 30-letniej historii zrealizowaliśmy szereg mniejszych obiektów z biurami - zaznacza Zbigniew Juroszek.