Data dodania: 07/05/2015

W kwietniu br. Atal sprzedał 155 mieszkań, a 245 zostało zarezerwowanych. W minionym miesiącu do oferty trafiła inwestycja zlokalizowana w centrum Krakowa – Masarska 8 Apartamenty. Od kwietnia na rynku dostępne są także mieszkania na warszawskim osiedlu Atal Marina Apartamenty II.

W kwietniu br. w inwestycjach Atal w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Katowicach i Wrocławiu zostało sprzedanych łącznie 155 mieszkań i jest to najlepszy wynik w historii firmy. W minionym miesiącu kolejnych 245 lokali zostało zarezerwowanych. Od początku roku sprzedaż systematycznie wzrasta – w ciągu 4 miesięcy sprzedano w sumie 470 mieszkań, czyli o 61 więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku. Taki wynik daje wzrost r/r na poziomie 15%.

- W efekcie konsekwentnie realizowanej strategii, w kwietniu nastąpił ponowny wzrost sprzedaży mieszkań w kluczowych dla Atal miastach. Szczególnym zainteresowaniem wśród klientów cieszą najnowsze projekty wprowadzone na rynek – m.in. Atal Towers, Masarska 8 Apartamenty. Tempo w jakim rezerwowane i sprzedawane są kolejne mieszkania świadczy o wyjątkowej atrakcyjności osiedli. Rekordowe wyniki sprzedaży są dla spółki motywacją do dalszego rozwoju – powiedziała Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży mieszkań w Atal.

Na małopolski rynek trafiła nowa inwestycja Masarska 8 Apartamenty. Osiedle powstanie na terenie Grzegórzek w centrum Krakowa. Obiekt od strony ulic Masarskiej i Rzeźniczej będzie posiadał sześć kondygnacji, a pozostałe jego części będą czterokondygnacyjne. Lokatorzy apartamentów na najwyższym piętrze będą mieli możliwość wypoczynku na przestronnych tarasach, większość pozostałych lokali zostanie wyposażona w balkony, natomiast do mieszkań na niższych kondygnacjach od strony dziedzińca przynależeć będą ogródki. Osiedle Masarska 8 Apartamenty znajduje się w sprzedaży od połowy kwietnia, a już rezerwacją zostało objętych 60 z 99 mieszkań oraz wszystkie lokale usługowe.

Do sprzedaży w kwietniu trafił również drugi etap dobrze przyjętej na stołecznym rynku inwestycji – Atal Marina Apartamenty II. Kompleks mieszkaniowy powstaje u zbiegu ulic Anastazego Kowalczyka i Krzyżówki. Marina Apartamenty II składać się będzie z trzech nowoczesnych budynków, w których znajdzie się 219 mieszkań. Dla wygody lokatorów, w inwestycji znajdzie się mini galeria, w której będzie 25 lokali handlowo – usługowych.