Data dodania: 21/07/2020

Grupa Archicom planuje osiągnąć w 2020 roku wynik z działalności operacyjnej EBIT w przedziale 170 – 190 milionów złotych. Spółka szacuje, że w tym roku znajdzie nabywców na maksymalnie 1200 mieszkań. W tym momencie w ofercie ma ich ponad 1500.

– Zamknęliśmy sprzedażowo drugi kwartał roku, analizujemy również jak będą kształtowały się nastroje naszych klientów w drugiej połowie 2020 roku. Zdecydowaliśmy się utrzymać ogłoszone na początku roku cele przekazań lokali aktami notarialnymi na poziomie 1400 – 1600 sztuk. Konsolidując cząstkowe dane za pierwsze półrocze oraz szczegółowe plany Grupy w nadchodzących dwóch kwartałach prognozujemy wynik przed opodatkowaniem w okolicach historycznych 180 milionów złotych – mówi Tomasz Ślęzak, członek zarządu Archicom.

Zarząd zdecydował się również zaktualizować cele sprzedażowe na cały rok, podając przedział 1000 – 1200 zawartych umów rezerwacyjnych i deweloperskich, co uwzględnia wpływ obniżonego popytu na mieszkania w okresie „lockdown” oraz związane z nim przesunięcia wprowadzeń wybranych inwestycji do sprzedaży. Od drugiej połowy kwietnia spółka odnotowała dynamiczną odbudowę zainteresowania klientów ofertą rynku pierwotnego (sprzedaż w miesiącach kwiecień, maj, czerwiec to odpowiednio 26, 72 i 122 lokale).

– Ze wstępnych analiz wynika, że na naszym rodzimym, wrocławskim rynku osiągnęliśmy w drugim kwartale 2020 roku rekordowy, ponad 20% udział w sprzedaży nowych lokali. Za główne czynniki wpływające na ten sukces uznajemy szeroką ofertę lokali gotowych lub na finiszu realizacji oraz ugruntowany wizerunek marki – dodaje Tomasz Ślęzak.

Grupa Archicom sprzedała w pierwszym półroczu 2020 roku 513 lokali oraz rozpoznaje w wyniku pierwszych kwartałów 2020 roku przekazania aktami notarialnymi 690 lokali, a także sprzedaż biurowca City One i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie biurowca City2. Archicom realizuje aktualnie kilkanaście projektów mieszkaniowych we Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Trójmieście. Oferta spółki to ponad 1500 lokali.